Faqe Interneti? Cfare duhet te dini per te pasur sukses.

nderto faqe interneti

Nese jeni duke lexuar kete artikull, me shume mundesi po mendoni per nje faqe interneti. Dhe pikerisht qellimi i ketij artikulli eshte t’iu qartesoje cdo pyetje mbi ndertimin e nje faqe interneti. Cfare na duhet per te ndertuar nje faqe interneti, sa kushton, pse na duhet. Si dhe menyrat si mund te perfitojme nga nje faqe interneti. Ndertimi i nje faqe interneti eshte nje hap drejt dixhitalizimit te biznesit si dhe hapje ndaj nje tregu te ri. Ne vijim do sqarojme disa nga pikepyetjet kryesore qe cdo biznes ka ne mendje para se te ndertoj nje website. Nese keni deshire te krijoni nje faqe interneti te suksesshme ju frojme te na kontaktoni dhe te perfitoni nje zbritje deri ne 30% duke perdorur cuponin: #ICAMEFROMBLOG.

A duhet te ndertoj nje faqe interneti?

Nje faqe Interneti mundeson prezencen tuaj online, nje bote virtuale ku ju mund te arrini dhjetra e mijra kliente pa prishur komfortin tuaj. Nese ju keni nje produkt apo sherbim qe ofron nje vlere te shtuar tek klientet tuaj, atehere te krijoni nje website eshte nje “Must” per ju. Nepermjet kesaj faqe webi ju do jeni ne gjendje qe te prezantoni vlerat tuaj tek vizitoret ne menyre te drejperdrejte. Tani me shume se asnjeher konsumatoret jane te prirur te marrin informacion dhe te investigojne per dicka para se te paguajne per te. Dhe interneti ja ofron kete mundesi pa hasur veshtiresite. Te cilat ne takimin e drejtperdrejte me ofruesin e sherbimit nuk jane gjithmone te kendshme. Nje faqe interneti na hap nje porte per zgjerimin e biznesit dhe shfrytezimin e mundesive te reja. Pra pyetja nese ju duhet te ndertoni nje faqe webi ne 99% te rasteve ka nje pergjigje pozitive.

Si do i sherbej website biznesit tim?

Shume do ta quanin faqen e webit si nje faqe prezantuese ne boten virtuale. Ne te vertete ky eshte nje nder funksionet dytesore qe ka nje faqe interneti. Si funksion kryesore pa asnje dyshim do te rendisim gjenerimin e te ardhurave per biznesin tone. Ajo na hap nje porte me mundesi te pafundme per te gjeneruar te ardhura per biznesin dhe jo vetem. Ajo na sherben gjithashtu per te rritur prestigjin e biznesit, na mundeson te jemi me prane klienteve tane. Website na mundeson te krijojme nje lidhje te vazhduar me klientet. Gjithashtu ajo mund te perdoret per te marketuar biznesin tone. Per te pasqyruar produktet tona apo qofte edhe per te aplikuar per nje tender apo cdo mardhenie kontraktuale.

Cfare duhet per te ndertuar nje website?

Deri ne kete pike ne jemi te bindur se nje website eshte i vlefshem per biznesin tone. Tani pyetja e rradhes eshte sa do i kushtoje ajo biznesit tone? Perpara se te njihemi me koston ju duhet te dini se per cfare po paguani. Fillimisht cdo website ka te nevojshem nje adrese ku do qendroj (domain) dhe kjo adrese do kete nje dyqan sipas madhesise qe ju nevojitet. Dhe menjeher pasi kemi marre keto ne na duhet ta sigurojme, ne menyre qe klientet te jene te sigurte (SSL). Pasi kemi rregulluar infrastukturen, tani eshte koha qe te rregullojme dyqanin tone duke bere dizenjimin ne menyre sa me te kendshme dhe te aksesuesshme per klientet. Pasi kemi mbaruar me lyerjet eshte koha te vendosim produktet tona dhe te behmi gati te presim klientet. Tani sic mund te kuptohet kjo eshte e ngjashme me hapjen e nje biznesi lokal. Dhe per kete ju duhet te drejtoheni tek nje profesionist i cili din me shume sesa te krijoj nje faqe interneti prezantuese, por qe din cfare duhet per te shitur nje produkt.

Ok, me nevojitet nje faqe interneti. Ku mund ta realizoj ate.

Ne besojme qe ju duhet te mesoni dicka te fundit. Dhe besoj se e keni pyetur veten disa here deri tani, Ok faqa e internetit na hape rrugen drejte gjithe ketyre mundesive por a eshte aq e lehte? Kjo eshte nje pyetje qe asnje agjensi dixhitale nuk do preferonte ti pergjigjej, por ju e keni kuptuar pergjigjen. Si ne biznesin ne jeten reale edhe ketu ne do perballemi me nje konkurence te madhe. Por, ndryshe nga te berit biznes ne Shqiperi. Biznesi ne internet eshte i rregulluar, dhe shpesh here ai nuk varet nga te ardhurat qe nje biznes ka. Por nga ajo cfare ato i ofrojne klienteve te tyre. Per kete arsye ne sygjerojme qe kur kerkoni dike per ndertim faqe interneti. Duhet te jeni te informuar qe ky eshte hapi me i rendesishem dhe qe do vendosi suksesin tuaj. Nese ju do drejtoheni tek dikush qe thjesht nderton website mbase dhe me cmime fare te lira duhet te dini qe askush nuk punon falas. Ne sygjerojme te drejtoheni tek nje agjensi qe mendon per suksesin e website dhe qe nderton nje biznes online. Dhe jo thjeshte nje faqe interneti.

Pse duhet te ndertoj faqen time te internetit me ZOMEG?

Tani qe jeni te informuar mbi gjithe pikepyetjet qe ka para krijmit nje website ne do prezantojme edhe ate cfare ZOMEG ofron. Ne kemi nje eksperience 10 vjecare ne tregun dixhital. Dhe jemi nder te vetmet agjensi ne Shqiperi qe ofron nje cikel te plote per biznesin online. Pra, ne e dime cfare do te thote te krijosh nje burim te ardhurash dhe se si ta krijojme ate. Ne ofrojme zgjidhje per cdo biznes qofte i vogel i mesem apo i madh. Interneti ofron mundesi per te gjithe dhe ne jemi ketu per te shtuar nje vlere tek biznesi juaj. Ne e vleresojme nje konsumator te informuar. Dhe nese keni arritur te lexoni deri ketu ju tani jeni me te informuar ne ate cfare duhet tju ofroj nje faqe webi. Te punojme me ju, eshte nje kenaqsi per stafin tone. Na ndiqni ne rrjetet tona sociale per me shume artikuj interesante.